Znaczenie imion

 

Dodaj własny tekst
(982 znaków)
7x


Imiona są niezwykle ważne w naszym życiu. Nadają cech indywidualnych naszym osobom i pozwalają się wyróżnić spośród innych. Ładne i odpowiednie imię dodaje powagi, wzbudza zaufanie i silnie oddziaływuje na kontakty międzyludzkie.
 

Imiona pozostają w pamięci potomnych i przechodzą do historii. Imię może być zdrobnione i ciepłe, a może służyć również do budowania rezerwy i przestrzeni wypełnionej szacunkiem.
 

"Dobre imię" jest dla wielu osób najważniejsze na świecie - honor, trwałe zasady i poważanie - to się dla nich liczy. Jednocześnie wybierając dla dziecka złe imię, możemy narazić je w przyszłości na wstyd, żarty i docinki. Warto więc zastanowić się nad wyborem imienia, aby nasze dzieci były jeszcze szczęśliwsze.

Życzymy, aby Wasze pociechy rosły zdrowe i kochały swoich rodziców. I aby były dumne i zadowolone z imienia, które Mu wybierzecie!

- +
+142
142,51
-51
Witold
(0 znaków)
0x

Imię Witold po litewsku brzmi Vytautas (czytaj: witautas) i znaczy: ten, który wiedzie lud, czyli wojsko.

Widać więc, że imię to było przeznaczone dla wodzów i książąt. Nosił je wielki książę litewski, kuzyn króla Władysława Jagiełły, który wsławił się w bitwie pod Grunwaldem. Na obrazie Jana Matejki przedstawiającym to wydarzenie widzimy jego postać w samym środku bitewnej sceny.

Liczba imienia równa się siedem, co wskazuje na rozbudzone zainteresowania, ciekawość świata i intelektualny niepokój. Nie darmo siódemka jest liczbą mistyków i poszukiwaczy prawdy. Liczba ta wskazuje, że imię Witold, choć obmyślone niegdyś dla wojowników, dziś raczej powinno służyć artystom, naukowcom i w ogóle ludziom, którzy pracują głową i piórem.

Jednakże magiczne życzenie: obyś prowadził lud, zapisane w tym imieniu, pozostaje nadal ważne i współcześni Witoldowie często wybiegają myślami w przyszłość i wyprzedzają swoją epokę. Co prawda ma to również swoją złą stronę, mianowicie bywa, że nie są rozumiani przez swoich rówieśników i rodzinę; bywa, że nie w każdym towarzystwie czują się dobrze, lubią też po prostu być sami. Przez to zyskują sobie miano oryginałów, o których opowiada się dowcipy. Ich zalety jednak przeważają. Typowy Witold jest inteligentny, ma wnikliwy umysł, wrodzone poczucie humoru i niezależne poglądy. Świat widzi na swój indywidualny sposób, często różniąc się w swoich opiniach od otoczenia. W zwykłym życiu to bywa przeszkodą, ale jest wielkim atutem dla twórców. Witoldowie lubią takie miejscowości i środowiska, gdzie nikt się nikomu nie dziwi, gdzie można nie nosić skarpetek i rybę jeść nożem. Jeśli chodzi o wygody materialne, zyski i karierę, to nie mają zbyt wielkich wymagań.

Imię Witold najlepiej będzie służyło tym znakom zodiaku, z którymi związany jest lotny umysł, oryginalność i twórcze pasje. Będzie to więc przede wszystkim Wodnik, ale także Bliźnięta i Panna. Jako wskaźnik artystycznych uzdolnień imię Witold odpowiednie też jest dla Wagi i Ryb. Witoldowie ze znaków ognia (czyli Baran, Lew i Strzelec) bywają niepoprawnymi romantykami. Jako Koziorożec Witold ma wielkie skłonności do perfekcjonizmu. Jako Rak lub Skorpion narażony jest na emocjonalne burze. Wreszcie stateczny Byk to zbyt odmienna energia od tej, która niesie to imię.

  0 komentarzy ›

- +
+67
67,39
-39
300,10
Zyta
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZYTA

Imieniny obchodzi: 04.27,

Osobowość: Ta, co króluje w niebie i na ziemi
Charakter: 95 %
Promieniowanie: 97 %
Rezonans: 120 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Wola - Uczuciowość - Moralność - Akty­wność
Totem roślinny: Lilia
Totem zwierzęcy: Gołębica
Znak: Panna

TYP: Choleryczny. Mają niełatwy charakter. To ko­biety zdecydowane, pracowite, nieco chmurne, zazdro­sne, ale posiadające bogactwo czułości i miłości.

PSYCHIKA: Są introwertyczkami, to znaczy, że mają skłonność do zamykania się w sobie i nie zawsze ujawniają swe myśli i uczucia. Są nawet skryte. Mają wielką pewność siebie i dużą dozę zdecydowania.

WOLA: Bardzo rozwinięta, nie pozostawia miejsca egoizmowi. Ich totemem jest lilia, symbol piękna, czystości i silnego zapachu, który jednak nie wszyscy znoszą.

POBUDLIWOŚć: W połączeniu ze zdolnością reakcji daje mieszankę wybuchową!

ZDOLNOŚć REAKCJI: Silna! Gdy się z czymś nie zgadzają, bardzo ostro się przeciwstawiają. Są uparte. porażki sprawiają im przykrość, ale nie powstrzymują ich.

AKTYWNOŚć: Zazwyczaj są wzorowymi uczennica­mi. Pociągają je zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. Lubią także zawody, w których mają kontakt z dziećmi i z chorymi: mogą być lekarkami, pielęgniar­kami, nauczycielkami, zakonnicami.

INTUICJA: Mają dobrą intuicję, ale nie ufają jej. Wolą spokojnie podążać utartymi ścieżkami, niż rzu­cać się w przygody. Stoją mocno nogami na ziemi.

INTELIGENCJA: Nie starają się błyszczeć, a nawet wykazują pewną nieufność wobec ludzi, którzy próbu­ją za wszelką cenę przyciągnąć uwagę. Mają inteligen­cję analityczną, to znaczy interesują się raczej szczegó­łami, niż ogólnymi zarysami.

UCZUCIOWOŚć: Łatwo je obrazić czy zranić. Są zaborcze, ale bardziej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich. Zdolne są do głębokiej przyjaźni, ale ograniczają liczbę przyjaciół i starannie ich dobierają.

MORALNOŚć: Przestrzegają bardzo surowych za­sad. Posiadają wrodzony zmysł moralny, który zawsze objawia się w przełomowych chwilach.

ZDROWIE: Posiadają dużą żywotność i solidne zdro­wie. Powinny prowadzić regularny tryb życia, aby nie dopuścić do nadmiernego rozwinięcia się i tak silnej pobudliwości. Słabe punkty: jelita, płuca i skóra.

ZMYSŁOWOŚć: Stanowi ważną część ich życia uczu­ciowego. Wszystkie przyjemności życia i wszystkie popędy wiążą się dla nich z miłością - w najszczytniej­szym znaczeniu tego słowa. Najważniejsza jest dla nich radość dawania.

DYNAMIZM: Sprawiają wrażenie, że wszystko przy­chodzi im z łatwością, podczas gdy w istocie muszą walczyć, by stanąć na wysokości zadania, którym jest "królowanie w niebie i na ziemi" dzięki zaletom serca.

TOWARZYSKOŚć: Czują się swobodnie w towarzy­stwie, chociaż nie potrzebują innych.

PODSUMOWANIE: Jako dzieci nie stwarzają problemów, albo raczej od najmłodszych lat umieją same rozwiązywać swe problemy, i później, kiedy staną przed nieuniknionymi trudnościami życia, doskonale potrafią same sobie poradzić.
  0 komentarzy ›

- +
+60
60,41
-41
Zygfryd
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZYGFRYD

Imieniny obchodzi: 07.22,

Osobowość: Ten, który się chowa
Charakter: 86 %
Promieniowanie: 83 %
Rezonans: 75000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Intuicja - Wola - Aktywność
Totem roślinny: Bez
Totem zwierzęcy: Krab
Znak: Rak

TYP: Aby ich zrozumieć, trzeba pamiętać, że totemem ich jest krab, który atakuje, szczypie, wycofuje się tyłem, ciągnąc za sobą ofiarę, a jeśli walka jest nierówna, zagrzebuje się w piasku.

PSYCHIKA: Są introwertykami, to znaczy, że nieraz uciekają przed raniącą rzeczywistością, chowając się w piaskach swej podświadomości. Mają żywą wyobra­źnię. Często usiłują z góry usprawiedliwić swe postępo­wanie, gdyż są raczej lękliwi i boją się cudzego osądu.

WOLA: Z pozoru bardzo silna, może nawet przero­dzić się w upór, ale w rzeczywistości jest chwiejna.

POBUDLIWOŚć: Jej intensywność jest nieco kłopot­liwa, gdyż podkreśla pewną niestałość charakteru. Artystom czy dziennikarzom o tym imieniu pozwala uzyskać poruszający obraz ludzi i rzeczy, ale w innych okolicznościach może prowadzić do nierozsądnego entuzjazmu.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Często przybiera formę u­cieczki... Mają głęboki zmysł przyjaźni i nieraz namię­tna miłość przeradza się u nich w miłosną przyjaźń, co nie wszystkim kobietom się podoba! Żywią chorobli­wą, najczęściej nieuzasadnioną obawę przed niepowo­dzeniami.

AKTYWNOŚć: Nie pasjonuje ich nauka, albo raczej uczą się dla siebie samych. To typ niezależnych samouków, źle znoszących skoszarowanie w szkołach, gdzie wpaja im się wiedzę pod przymusem. Mają duszę artysty. Mogą być doskonałymi aktorami, reżyserami, konferansjerami, ludźmi radia i telewizji. Znajdują się także wśród nich samotni podróżnicy, marynarze, zakonnicy, oddalający się od świata, który odrzucają.

INTUICJA: Typu kobiecego.

INTELIGENCJA: Syntetyczna. Posiadają niezawod­ną pamięć i niebezpieczną wprost ciekawość.

UCZUCIOWOŚć: Trudno ich oswoić: są zbyt nieza­leżni, choć jednocześnie pragną schronienia, gdzie znaleźliby czułość i bezpieczeństwo.

MORALNOŚć: Odkrywają jej istnienie dopiero po dokonaniu wątpliwego czynu. Wówczas zadają sobie pytanie, czy dobrze postąpili.

ZDROWIE: Średnie, bardzo szybko się męczą. Ma­ją wrażliwy żołądek. Powinni dbać o trawienie i o je­lita.

ZMYSŁOWOŚć: Ich seksualność ma głównie psychi­czny charakter. Mają skłonność do pogrążania się w marzeniach o miłości, zamiast przeżywania jej. Ich zmysłowość ma w sobie coś dziecięcego, z podświado­mym poszukiwaniem matczynego ciepła.

DYNAMIZM: Nie jest ich silną stroną. Sprawiają wrażenie, że praca ich nudzi i marzą tylko o jednym: o powrocie do domu, gdzie mogliby robić, co im się podoba... albo nic nie robić!

TOWARZYSKOŚć: Nieraz czekają na niemożliwe i przechodzą obok rzeczywistych możliwości. Liczą, że szczęście pomoże im wydobyć się z dołka, w którym sami się zagrzebali.

PODSUMOWANIE: Ci mężczyźni przez całe życie szukają oparcia w silnej partnerce - czy będzie to matka, czy żona.
  0 komentarzy ›

- +
+18
18,10
-10
Zuzanna
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZUZANNA

Imieniny obchodzi: 05.24, 08.11,

Osobowość: Ta, co mierzy, co waży
Charakter: 96 %
Promieniowanie: 99 %
Rezonans: 93000 drgań/sek..
Kolor: Fioletowy
Główne cechy: Uczuciowość - Towarzyskość - Dyna­mizm - Zmysłowość
Totem roślinny: Jemioła
Totem zwierzęcy: Kogut
Znak: Waga

TYP: Trudno się do nich zbliżyć, jak do wojowniczego koguta! Są choleryczkami, nie liczącymi się ze słowa­mi, ale o wielkim sercu.

PSYCHIKA: Cechuje je wielka miłość bliźniego, która nieraz przybiera przesadną formę, ale nadaje im prawdziwe bogactwo psychiczne.

WOLA: Nie jest tak silna, jak mogłaby się wydawać. Gdy minie zaskoczenie ich agresywnością, okazuje się, że można je skłonić do wielu rzeczy.

POBUDLIWOŚć: Dosłownie zagłusza pozostałe ce­chy charakteru. Sprawiają wrażenie kłębka nerwów o mniej czy bardziej kontrolowanych reakcjach.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Czy można mówić o charak­terze bomby atomowej? Albo zdąży się uciec, albo wyleci w powietrze.

AKTYWNOŚć: Życie zawodowe jest dla nich polem walki, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone! Uwiel­biają wszystko, co piękne i bogate. Nie znoszą regular­nej pracy w określonych godzinach. Mogą być lekar­kami, pielęgniarkami, malarkami, rzeźbiarkami. Ko­niecznie chcą osiągnąć sukces, i to szybko!

INTUICJA: Niezwykle silna. Zadziwiająca, gdy cho­dzi o psychologiczną ocenę czy postawienie diagnozy lekarskiej.

INTELIGENCJA: Nadmierna pobudliwość nieraz pozbawia je zdrowego rozsądku, który pozwoliłby uniknąć wielu tragedii. Posiadają inteligencję anality­czną, gubią się w szczegółach i stają się niesprawiedli­we. Mają bardzo rozwiniętą pamięć słuchową i zawsze rozbudzoną ciekawość.

UCZUCIOWOŚć: Są spragnione miłości w każdej postaci. Są zaborcze, pragną we wszystkim być pierw­sze. Chcą posiąść wasze ciało i duszę, nieraz także wasz majątek.

MORALNOŚć: Ta nieco chwiejna moralność stano­wi o ich uroku! Chciałoby się je zganić, a w końcu wybucha się śmiechem!

ZDROWIE: Na szczęście z żelaza, gdyż nie mają żadnego wyczucia godzin snu: bardzo odporne na zmęczenie, śpią wtedy, gdy mogą. Na dłuższą metę grozi to kłopotami z krążeniem, zwłaszcza w nogach.

ZMYSŁOWOŚć: Cóż powiedzieć o tych namiętnych kobietach, które pragną kochać i być kochane, brać i odrzucać, posiadać i oddawać się w posiadanie - nawet szatanowi?

DYNAMIZM: To prawdziwe pokerzystki, zdolne do największego blefu

TOWARZYSKOŚć: Bardzo, nawet nadmiernie to­warzyskie, prowadzą często nieuporządkowane życie, ale kierują się wolą spełnienia swych zachcianek.

PODSUMOWANIE: Jeśli koniecznie chcecie prowa­dzić zwariowane, ale pasjonujące życie, poślubcie kobietę o tym imieniu, a będziecie mieli, czego sami chcieliście!
  0 komentarzy ›

- +
+118
118,29
-29
Zofia
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZOFIA

Imieniny obchodzi: 05.15,

Osobowość: Ta, co decyduje
Charakter: 90 %
Promieniowanie: 90 %
Rezonans: 100 000 drgań/sek.
Kolor: Zielony
Główne cechy: Zmysłowość - Uczuciowość - Towarzyskość - Dynamizm
Totem roślinny: Cedr
Totem zwierzęcy: jaskółka
Znak: Waga

TYP: Od najmłodszych lat narzucają rodzinie nadzwyczajne tempo życia. Są zarazem pełne zapału i flegmatyczne, a ich główną zaletą jest umiejętność rozwiązywania W parę minut każdego problemu. Są bardzo zaradne, nie mogą usiedzieć W miejscu, i jak ich totem, jaskółka, lubią słońce i nie cofają się przed żadną podróżą.

PSYCHIKA: Muszą wszystko wypowiedzieć i wszys­tko przeżyć. Nie lubią żyć w cieniu, nieraz uprawiają "strip-tease" umysłowy. Jeśli nie wysłuchacie ich zwierzeń, zranicie je dogłębnie.

WOLA: Czy to wola, czy ambicja? Czy szukają samopo­twierdzenia w pokonywaniu przeszkód i przeciwności? Tylko one mogą na to odpowiedzieć.

POBUDLIWOŚć: Subtelna, nieraz na zamówienie. Ina­czej mówiąc, potrafią odgrywać emocje, same się o nich przekonując za pomocą wzruszających i wyimaginowa­nych zwierzeń.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Nie znoszą, aby coś działo się bez nich, muszą grać ważną albo i główną rolę w komedii zwanej życiem. Lubią otaczać się wesołą bandą przyjaciół. Porażki nie robią na nich wrażenia.

AKTYWNOŚć: Nie można powiedzieć, by nauka je pasjonowała. Najwięcej uczą się podróżując. Są dobrymi reporterkami, a w każdym razie zagorzałymi podróżnicz­kami, zawsze gotowymi do wyjazdu.

INTUICJA: Znacznie bardziej ufają swym przemyśle­niom, niż intuicji.

INTELIGENCJA: Syntetyczna, globalna. Mogą być pierwszorzędnymi "kobietami interesu". Mają zręczne dłonie, potrafią wszystko zrobić, a przynajmniej tak twierdzą.

UCZUCIOWOŚć: Ten typ charakterologiczny pragnie miłości. Dziesięć razy dziennie pytają rodziców, czy są ich ulubionym dzieckiem, a jeśli otrzymają odpowiedź twierdzącą, pobiegną przechwalać się przed rodzeństwem. Innymi słowy potrafią siać zamęt!

MORALNOŚć: Twierdzą, że są zdolne do największego
I bohaterstwa, do całkowitych wyrzeczeń, ale są wyrozu­miałe wobec cudzych słabostek i wrażliwe na własne błędy.

ZDROWIE: Są łakome i mają przez to wiele problemów, zwłaszcza z nadwagą. Już od najmłodszych lat trzeba nadzorować ich dietę, gdyż grozi im celulitis. Jako dzieci potrzebują dużo snu, ale za nic nie chcą wcześnie się kłaść.

ZMYSŁOWOŚć: Mają tendencję do narzucania się tym, których kochają, a trzeba powiedzieć, że łatwo się zakochują. Mają wielkie serce, Jeśli potrzebujecie pocie­chy, natychmiast zainteresujecie te urocze pocieszycielki.

DYNAMIZM: Pełen możliwości. Podtrzymuje ich akty­wność.

TOWARZYSKOŚć: Lubią przyjmować gości. Kochają rodzinę, jako matki są trochę zwariowane, ale pełne miłości. Natomiast rolę żony pojmują raczej niecodzien­nie. Ich mężom potrzebna jest duża doza stoicyzmu, by 1 mogli w pełni docenić impulsywną miłość tych kobiet.

PODSUMOWANIE: To urocze diabełki, które anioło­wie chętnie poślubiają. Nieszczęśni!
  0 komentarzy ›

- +
+48
48,27
-27
Zbigniew
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZBIGNIEW

Imieniny obchodzi: 01.17, 02.17,

Osobowość: Ten, co króluje na ziemi
Charakter: 98 %
Promieniowanie: 99 %
Rezonans: 114 000 drgań/sek.
Kolor: Czerwony
Główne cechy: Uczuciowość - Towarzyskość - Intuicja­ - Dynamizm.
Totem roślinny: Migdałowiec
Totem zwierzęcy: Paw
Znak: Baran

TYP: Cholerycy o żywej pobudliwości. Są niezależny­mi, dumnymi awanturnikami, jak ich totem paw. Migdałowiec jest ich totemem roślinnym aby napra­wdę do nich dotrzeć, trzeba stłuc skorupkę, pod którą kryje się smakowity owoc...

PSYCHIKA: Mają jednocześnie silne życie wewnętrz­ne i bardzo bogatą egzystencję zewnętrzną. To mężczy­źni skłonni do działania i do refleksji.

WOLA: Dość kapryśna, może obrócić się w upór. Trzeba zwracać na to uwagę u dzieci.

POBUDLIWOŚć: Raczej silna, ale nigdy nie despoty­czna.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Są bardzo obiektywni, po­trafią przyznać się do błędu. Mają wyostrzone poczu­cie sprawiedliwości, toteż gdy zawinili, nie dziwią się, że spotyka ich kara. Są pewni siebie, nieraz aż zanadto.

AKTYWNOŚć: Naprawdę dobrze robią tylko to, co lubią. Uwielbiają wagary... Pociągają ich studia tech­niczne, nauki ścisłe, mogą zostać przemysłowcami, inżynierami, wysokimi wojskowymi, chemikami, rol­nikami, weterynarzami.

INTUICJA: Mają bardzo wrażliwe "czułki" i błyska­wicznie oceniają innych.

INTELIGENCJA: Zarazem analityczna i syntetycz­na, co znaczy, że rozpatrują jakiś szczegół operacji, jednocześnie bez wysiłku wyobrażając sobie cały jej przebieg, co jest bardzo cenne. Mają dobrą pamięć, zwłaszcza "uczuciową" - zapamiętują to, co ich poruszyło. Pamięć mechaniczna jest słabsza.

UCZUCIOWOŚć: Pragną, by ich kochano i mówio­no im o tym. Nie próbują hamować swych porywów uczuciowych, ale wykazują wielką niezależność i wcze­śnie chcą "żyć swoim życiem".

MORALNOŚć: Są to ludzie bardzo zrównoważeni, potrafią doskonale rozdzielić to, co należy do egzysten­cji materialnej, i to, co zarezerwowane jest dla życia duchowego.

ZDROWIE: Doskonałe, nie potrzebują dużo snu. U dzieci trzeba nadzorować sposób jedzenia, zwłaszcza żucia, gdyż mogą mieć problemy z przyswajaniem pokarmów. Słaby punkt: usta i zęby.

ZMYSŁOWOŚć: Od młodych lat są bardzo wrażliwi na urok "wiecznej kobiecości". Wcześnie dojrzewają i należy szczegółowo wprowadzić ich w problemy życia, gdyż nie znoszą, aby opowiadano im banialuki.

DYNAMIZM: Są dobrymi graczami, łatwo przezwy­ciężają porażki. Nie są najlepszym i dyplomatami.

TOWARZYSKOŚć: Nie lubią samotności. Kochają spacery na wsi, pikniki. Mają wielki zmysł przyjaźni, zarówno wobec mężczyzn, jak i kobiet, lubią otaczać się ludźmi, by nimi komenderować.

PODSUMOWANIE: Mają dużo szczęścia, sprawiają wrażenie, jakby wszystko im się należało. Osiągają sukces jakby cudem. A potem, oczywiście, rozpoście­rają ogon... jak ich totem - paw.
  0 komentarzy ›

- +
+37
37,20
-20
1 2 3 4 5 660 61 Następna