Znaczenie imion męskich

 

Dodaj własny tekst
Witold
(0 znaków)
0x

Imię Witold po litewsku brzmi Vytautas (czytaj: witautas) i znaczy: ten, który wiedzie lud, czyli wojsko.

Widać więc, że imię to było przeznaczone dla wodzów i książąt. Nosił je wielki książę litewski, kuzyn króla Władysława Jagiełły, który wsławił się w bitwie pod Grunwaldem. Na obrazie Jana Matejki przedstawiającym to wydarzenie widzimy jego postać w samym środku bitewnej sceny.

Liczba imienia równa się siedem, co wskazuje na rozbudzone zainteresowania, ciekawość świata i intelektualny niepokój. Nie darmo siódemka jest liczbą mistyków i poszukiwaczy prawdy. Liczba ta wskazuje, że imię Witold, choć obmyślone niegdyś dla wojowników, dziś raczej powinno służyć artystom, naukowcom i w ogóle ludziom, którzy pracują głową i piórem.

Jednakże magiczne życzenie: obyś prowadził lud, zapisane w tym imieniu, pozostaje nadal ważne i współcześni Witoldowie często wybiegają myślami w przyszłość i wyprzedzają swoją epokę. Co prawda ma to również swoją złą stronę, mianowicie bywa, że nie są rozumiani przez swoich rówieśników i rodzinę; bywa, że nie w każdym towarzystwie czują się dobrze, lubią też po prostu być sami. Przez to zyskują sobie miano oryginałów, o których opowiada się dowcipy. Ich zalety jednak przeważają. Typowy Witold jest inteligentny, ma wnikliwy umysł, wrodzone poczucie humoru i niezależne poglądy. Świat widzi na swój indywidualny sposób, często różniąc się w swoich opiniach od otoczenia. W zwykłym życiu to bywa przeszkodą, ale jest wielkim atutem dla twórców. Witoldowie lubią takie miejscowości i środowiska, gdzie nikt się nikomu nie dziwi, gdzie można nie nosić skarpetek i rybę jeść nożem. Jeśli chodzi o wygody materialne, zyski i karierę, to nie mają zbyt wielkich wymagań.

Imię Witold najlepiej będzie służyło tym znakom zodiaku, z którymi związany jest lotny umysł, oryginalność i twórcze pasje. Będzie to więc przede wszystkim Wodnik, ale także Bliźnięta i Panna. Jako wskaźnik artystycznych uzdolnień imię Witold odpowiednie też jest dla Wagi i Ryb. Witoldowie ze znaków ognia (czyli Baran, Lew i Strzelec) bywają niepoprawnymi romantykami. Jako Koziorożec Witold ma wielkie skłonności do perfekcjonizmu. Jako Rak lub Skorpion narażony jest na emocjonalne burze. Wreszcie stateczny Byk to zbyt odmienna energia od tej, która niesie to imię.

  0 komentarzy ›

- +
+67
67,39
-39
300,10
Zygfryd
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZYGFRYD

Imieniny obchodzi: 07.22,

Osobowość: Ten, który się chowa
Charakter: 86 %
Promieniowanie: 83 %
Rezonans: 75000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Intuicja - Wola - Aktywność
Totem roślinny: Bez
Totem zwierzęcy: Krab
Znak: Rak

TYP: Aby ich zrozumieć, trzeba pamiętać, że totemem ich jest krab, który atakuje, szczypie, wycofuje się tyłem, ciągnąc za sobą ofiarę, a jeśli walka jest nierówna, zagrzebuje się w piasku.

PSYCHIKA: Są introwertykami, to znaczy, że nieraz uciekają przed raniącą rzeczywistością, chowając się w piaskach swej podświadomości. Mają żywą wyobra­źnię. Często usiłują z góry usprawiedliwić swe postępo­wanie, gdyż są raczej lękliwi i boją się cudzego osądu.

WOLA: Z pozoru bardzo silna, może nawet przero­dzić się w upór, ale w rzeczywistości jest chwiejna.

POBUDLIWOŚć: Jej intensywność jest nieco kłopot­liwa, gdyż podkreśla pewną niestałość charakteru. Artystom czy dziennikarzom o tym imieniu pozwala uzyskać poruszający obraz ludzi i rzeczy, ale w innych okolicznościach może prowadzić do nierozsądnego entuzjazmu.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Często przybiera formę u­cieczki... Mają głęboki zmysł przyjaźni i nieraz namię­tna miłość przeradza się u nich w miłosną przyjaźń, co nie wszystkim kobietom się podoba! Żywią chorobli­wą, najczęściej nieuzasadnioną obawę przed niepowo­dzeniami.

AKTYWNOŚć: Nie pasjonuje ich nauka, albo raczej uczą się dla siebie samych. To typ niezależnych samouków, źle znoszących skoszarowanie w szkołach, gdzie wpaja im się wiedzę pod przymusem. Mają duszę artysty. Mogą być doskonałymi aktorami, reżyserami, konferansjerami, ludźmi radia i telewizji. Znajdują się także wśród nich samotni podróżnicy, marynarze, zakonnicy, oddalający się od świata, który odrzucają.

INTUICJA: Typu kobiecego.

INTELIGENCJA: Syntetyczna. Posiadają niezawod­ną pamięć i niebezpieczną wprost ciekawość.

UCZUCIOWOŚć: Trudno ich oswoić: są zbyt nieza­leżni, choć jednocześnie pragną schronienia, gdzie znaleźliby czułość i bezpieczeństwo.

MORALNOŚć: Odkrywają jej istnienie dopiero po dokonaniu wątpliwego czynu. Wówczas zadają sobie pytanie, czy dobrze postąpili.

ZDROWIE: Średnie, bardzo szybko się męczą. Ma­ją wrażliwy żołądek. Powinni dbać o trawienie i o je­lita.

ZMYSŁOWOŚć: Ich seksualność ma głównie psychi­czny charakter. Mają skłonność do pogrążania się w marzeniach o miłości, zamiast przeżywania jej. Ich zmysłowość ma w sobie coś dziecięcego, z podświado­mym poszukiwaniem matczynego ciepła.

DYNAMIZM: Nie jest ich silną stroną. Sprawiają wrażenie, że praca ich nudzi i marzą tylko o jednym: o powrocie do domu, gdzie mogliby robić, co im się podoba... albo nic nie robić!

TOWARZYSKOŚć: Nieraz czekają na niemożliwe i przechodzą obok rzeczywistych możliwości. Liczą, że szczęście pomoże im wydobyć się z dołka, w którym sami się zagrzebali.

PODSUMOWANIE: Ci mężczyźni przez całe życie szukają oparcia w silnej partnerce - czy będzie to matka, czy żona.
  0 komentarzy ›

- +
+18
18,10
-10
Zbigniew
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZBIGNIEW

Imieniny obchodzi: 01.17, 02.17,

Osobowość: Ten, co króluje na ziemi
Charakter: 98 %
Promieniowanie: 99 %
Rezonans: 114 000 drgań/sek.
Kolor: Czerwony
Główne cechy: Uczuciowość - Towarzyskość - Intuicja­ - Dynamizm.
Totem roślinny: Migdałowiec
Totem zwierzęcy: Paw
Znak: Baran

TYP: Cholerycy o żywej pobudliwości. Są niezależny­mi, dumnymi awanturnikami, jak ich totem paw. Migdałowiec jest ich totemem roślinnym aby napra­wdę do nich dotrzeć, trzeba stłuc skorupkę, pod którą kryje się smakowity owoc...

PSYCHIKA: Mają jednocześnie silne życie wewnętrz­ne i bardzo bogatą egzystencję zewnętrzną. To mężczy­źni skłonni do działania i do refleksji.

WOLA: Dość kapryśna, może obrócić się w upór. Trzeba zwracać na to uwagę u dzieci.

POBUDLIWOŚć: Raczej silna, ale nigdy nie despoty­czna.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Są bardzo obiektywni, po­trafią przyznać się do błędu. Mają wyostrzone poczu­cie sprawiedliwości, toteż gdy zawinili, nie dziwią się, że spotyka ich kara. Są pewni siebie, nieraz aż zanadto.

AKTYWNOŚć: Naprawdę dobrze robią tylko to, co lubią. Uwielbiają wagary... Pociągają ich studia tech­niczne, nauki ścisłe, mogą zostać przemysłowcami, inżynierami, wysokimi wojskowymi, chemikami, rol­nikami, weterynarzami.

INTUICJA: Mają bardzo wrażliwe "czułki" i błyska­wicznie oceniają innych.

INTELIGENCJA: Zarazem analityczna i syntetycz­na, co znaczy, że rozpatrują jakiś szczegół operacji, jednocześnie bez wysiłku wyobrażając sobie cały jej przebieg, co jest bardzo cenne. Mają dobrą pamięć, zwłaszcza "uczuciową" - zapamiętują to, co ich poruszyło. Pamięć mechaniczna jest słabsza.

UCZUCIOWOŚć: Pragną, by ich kochano i mówio­no im o tym. Nie próbują hamować swych porywów uczuciowych, ale wykazują wielką niezależność i wcze­śnie chcą "żyć swoim życiem".

MORALNOŚć: Są to ludzie bardzo zrównoważeni, potrafią doskonale rozdzielić to, co należy do egzysten­cji materialnej, i to, co zarezerwowane jest dla życia duchowego.

ZDROWIE: Doskonałe, nie potrzebują dużo snu. U dzieci trzeba nadzorować sposób jedzenia, zwłaszcza żucia, gdyż mogą mieć problemy z przyswajaniem pokarmów. Słaby punkt: usta i zęby.

ZMYSŁOWOŚć: Od młodych lat są bardzo wrażliwi na urok "wiecznej kobiecości". Wcześnie dojrzewają i należy szczegółowo wprowadzić ich w problemy życia, gdyż nie znoszą, aby opowiadano im banialuki.

DYNAMIZM: Są dobrymi graczami, łatwo przezwy­ciężają porażki. Nie są najlepszym i dyplomatami.

TOWARZYSKOŚć: Nie lubią samotności. Kochają spacery na wsi, pikniki. Mają wielki zmysł przyjaźni, zarówno wobec mężczyzn, jak i kobiet, lubią otaczać się ludźmi, by nimi komenderować.

PODSUMOWANIE: Mają dużo szczęścia, sprawiają wrażenie, jakby wszystko im się należało. Osiągają sukces jakby cudem. A potem, oczywiście, rozpoście­rają ogon... jak ich totem - paw.
  0 komentarzy ›

- +
+37
37,20
-20
Zachariasz
(0 znaków)
0x

Opis imienia: ZACHARIASZ

Imieniny obchodzi: 11.05,

Osobowość: Ten, co jeździ konno
Charakter: 93 %
Promieniowanie: 96%
Rezonans: 93 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Intuicja-Intelekt- Towarzyskość - Uczu­ciowość
Totem roślinny: Pokrzywa
Totem zwierzęcy: Koń
Znak: Rak

TYP: Na ogół są to ludzie aktywni i ruchliwi. Inaczej mówiąc, mężczyźni-strzały, posłańcy, a że ich totemem jest koń, łatwo pojąć, że jest to jedno z najbardziej dynamicznych imion. Ale nie zawsze są łatwi w obejściu, niczym ich totem roślinny - pokrzywa.

PSYCHIKA: Do dobrego samopoczucia potrzebują uczestnictwa w życiu świata - muszą do wszystkiego się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czują się niepotrzebni, a więc nieszczęśliwi. Ich słabym punktem jest duma, pragnienie imponowania i zyski­wania aprobaty.

WOLA: Aby być w pełni skuteczna, wymaga poparcia ze strony pobudliwości i aktywności.

POBUDLIWOŚć: Wielka. Nieraz uciekają, zanim stwierdzą, jakiej natury niebezpieczeństwo im zagraża. Ich przyjaźń jest nietrwała, nie lubią zbyt długo oglądać tych samych twarzy. A że do tego są egocent­rykami, nie jest łatwo być ich przyjacielem.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Na szczęście zrównoważo­na. Wnosi spokojniejszą nutę do osobowości tych uroczych koników, pozwalając na ujeżdżenie ich.

AKTYWNOŚć: Zależna od umiłowania zawodu. Jeśli go nie lubią, będą zmieniać go, dopóki nie znajdą swej namiętności. Marzą o zajmowaniu się spektaklami: śpiewaniu, tańcu, pasjonują ich zawody artystyczne i związane z modą. Lubią podróże i zmia­ny.

INTUICJA: Nadmierna, powoduje u tych chłopców nadwrażliwość, która oddala ich od ojca i przybliża do matki.

INTELIGENCJA: Wyjątkowa, zaskakująca szybkoś­cią rozumienia; zarazem analityczna i syntetyczna, pozwala im na wszelkie operacje myślowe.

UCZUCIOWOŚć: Są bardzo zaborczy. Rodzice po­winni dbać o to, by życie tych chłopców nie było podporządkowane jedynie kaprysom ich uczucio­wości.

MORALNOŚć: Ich wrodzony egoizm powoduje, że osądzają wydarzenia z własnego punktu widzenia, zabarwionego hedonizmem, i chętnie za cel życia postawiliby poszukiwanie przyjemności.

ZDROWIE: Powinno być doskonałe, ale wciąż spra­wia Im drobne kłopoty. Szybko się męczą, są podatni na przemęczenie umysłowe. Powinni często sprawdzać ciśnienie krwi. Mają tendencję do tycia. Słaby punkt: oczy.

ZMYSŁOWOŚć: Stwarza trochę problemów, gdyż ich charakter cechuje pewna chwiejność, z którą trzeba walczyć. Od najmłodszych lat należy rozwijać w nich cechy męskie za pomocą sportu i racjonalnego trybu życia, i nie pozwalać im na popadanie w niebezpieczny narcyzm.

DYNAMIZM: Ma w sobie coś z ekshibicjonizmu, popycha Ich niekiedy do robienia z siebie widowiska i do tysiąca ekstrawagancji, nie zawsze w dobrym guście. Brakuje im obiektywizmu, bywają nawet nie­sprawiedliwi, tak dalece pewni są swej racji.

TOWARZYSKOŚć: Mają wszelkie dane ku temu, by być uroczymi ludźmi, nawet jeśli nieraz ten urok jest trochę mglisty. Lubią wystawne przyjęcia, oryginalne dama, plotki i obmawianie.

PODSUMOWANIE: Nie należy za bardzo zwracać uwagi na to, co mówią i co robią, trzeba natomiast dawać im odczuć, że nie powinni zawsze "odgrywać ważniaków"!
  0 komentarzy ›

- +
+30
30,11
-11
Wojciech
(0 znaków)
0x

Opis imienia: WOJCIECH

Imieniny obchodzi: 04.23,

Osobowość: Ten, co bierze
Charakter: 90 %
Promieniowanie: 95 %
Rezonans: 96 000 drgań/sek.
Kolor: Fioletowy
Główne cechy: Wola - Dynamizm - Zdrowie
Totem roślinny: Bez
Totem zwierzęcy: Ośmiornica
Znak: Skorpion

TYP: Potrafią opanować swe namiętności i skłonność do wybuchów. Są nawet zdolni cierpliwie opracowy­wać makiaweliczne plany. Doskonale organizują swe życie i interesy.

PSYCHIKA: Są prawdziwymi introwertykami: mó­wią tylko znikomą część tego, co myślą, a motywy ich działania są zawsze ukryte. Nie ulegają wpływom. Brak im obiektywizmu, a ich pewność siebie trąci pychą.

WOLA: Silna! Wszyscy muszą się im podporządko­wać. Od najmłodszych lat są tyranami.

POBUDLIWOŚć: Wraz z aktywnością tworzy mie­szankę wybuchową.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Urodzeni kontestatorzy. Uciążliwi jako szefowie. Gdy coś nie gra, oskarżają innych.

AKTYWNOŚć: już jako dzieci wiedzą dokładnie, jaki zawód obiorą. Są zdyscyplinowani, łatwo się adaptują, posiadają płodny umysł, który czyni z nich wynalazców, badaczy, inżynierów, wartościowych tech­ników, zwłaszcza w dziedzinie badań atomowych lub poszukiwań ropy.

INTUICJA: Wykazują żywą intuicję, a raczej węch, który służy im do osiągnięcia sukcesu i władzy.

INTELIGENCJA: Praktyczna, uporządkowana. W pierwszej chwili mogą sprawiać wrażenie niezbyt błyskotliwych, ale uwaga! Dla tych dość mściwych mężczyzn zemsta jest daniem, które spożywa się na zimno.

UCZUCIOWOŚć: Z ich zachowania trudno wywnios­kować, czy was lubią, czy nie.

MORALNOŚć: Mają umysł tak praktyczny, że ich moralność nieraz musi okazać się "wyrozumiała".

ZDROWIE: Dobre. Posiadają dużą wytrzymałość. Po­winni dbać o jelita i genitalia. Słaby punkt: oczy.

ZMYSŁOWOŚć: Silna i skomplikowana. Mają własne pojęcia o zmysłowości, które nie wszystkim odpowiada. Ich potrzeby cielesne całkowicie dominują nad uczucio­wymi.

DYNAMIZM: Są bardzo wytrwali w dążeniu do celu, muszą go osiągnąć za wszelką cenę, nawet jeśli wymaga to czasu. Porównując ich do ośmiornicy można powiedzieć, że mają "długie macki" i potrafią się nimi posługiwać...

TOWARZYSKOŚć: Z tendencjami utylitarnymi, to znaczy lubią gościć ludzi, którzy mogą im pomóc w karie­rze lub wzmocnić ich pozycję społeczną.

PODSUMOWANIE: Mężczyźni bardzo "przebojowi" Dobrzy współpracownicy, choć trudni w obcowaniu Zazdrośni mężowie, których wierność nieraz budzi wątpliwości...
  0 komentarzy ›

- +
+78
78,21
-21
Włodzimierz
(0 znaków)
0x

Opis imienia: WŁODZIMIERZ

Imieniny obchodzi: 01.16, 07.15,

Osobowość: Człowiek, który czeka i ma nadzieję
I Charakter: 89 %
i Promieniowanie: 82 % ,
I Rezonans: 83 000 drgań/sek.
Kolor: Fioletowy
Główne cechy: Intelekt-Uczuciowość- Towarzyskość­-Pobudliwość
Totem roślinny: Brzoza
Totem zwierzęcy: Jastrząb
Znak: Strzelec

TYP: Jako dzieci wymagają dyscypliny. Powinni cały czas mieć zajęcie i nie pozostawać sami. W głębi duszy są komediantami i potrafią z zadziwiającym przekona­niem odgrywać wielką rozpacz.

PSYCHIKA: Nie należy proponować im jednocześnie paru zadań. Powinni najpierw dokończyć jedną czyn­ność, zanim przejdą do drugiej. Są introwertykami, nie wychodzą łatwo z siebie, chyba że w razie wyższej konieczności - wówczas są jednak groźni.

WOLA: Silna, gdy wszystko dobrze idzie, chwiejna, gdy coś się komplikuje.

POBUDLIWOŚć: Zrobiliby wszystko, byle tylko nie okazać wewnętrznego zamętu. Dlatego nie należy osądzać ich pochopnie i zarzucać im powolności czy opóźnienia reakcji.

ZDOLNOŚć REAKCJI: Pozostawia im szerokie mo­żliwości reagowania, czasem nawet gwałtownie. Są skłonni do przekory. Są bardzo wrażliwi na porażki i łatwo się zniechęcają.

AKTYWNOŚć: Mogą zostać doskonałymi aktorami, pisarzami, dramaturgami, lekarzami. Pociągają ich wszystkie wolne zawody, ale zmiana zawodu sprawia im trudność.

INTUICJA: Mają dobrą intuicję, dużo uroku, są doskonałymi gawędziarzami.

INTELIGENCJA: Są inteligentni i rozsądni, ale mają pewne trudności z "rozruszaniem" się. Kiedy zaś wezmą się za coś" trudno jest ich zatrzymać.

UCZUCIOWOŚć: Potrzebują miłości i zrozumienia. Jako dzieci pragną być ulubieńcami rodziców, nie należy jednak ich rozpieszczać. Uważają, że motorem świata jest Miłość przez wielkie "M".

MORALNOŚć: Będą doskonałymi ojcami rodzin. Zasady moralne dają im poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie bywają pretekstem do uchylenia się od uciążliwej odpowiedzialności.

ZDROWIE: Szybko się męczą, odżywiają się w przy­padkowy sposób. Powinni dbać o jelita i o płuca. Uwaga na astmę!

ZMYSŁOWOŚć: Nie rozpowiadają szeroko o swych przygodach, toteż niektórzy powątpiewają w ich męs­kość. W rzeczywistości ich charakter zawiera spory procent kobiecości. Trzeba jak najwcześniej rozwijać w nich cechy męskie, nie dopuszczać, by utrwalił się u nich strach przed kobietami innymi niż matka, gdyż grozi im wiele kompleksów.

DYNAMIZM: Bardzo słaby. Mają natomiast dużo szczęścia, choć za bardzo na nie liczą. W ogóle mają skłonność do liczenia na innych.

TOWARZYSKOŚć: Lubią przyjmować gości. Uwiel­biają spotkania w gronie przyjaciół. Szczerze pragną pomagać innym, służyć im, być przydatnymi. Należy szczególnie rozniecać te cechy u tych chłopców.

PODSUMOWANIE: To uroczy ludzie, pełni taktu, inteligentni, mili w towarzystwie. Dlaczego więc spra­wiają wrażenie, że czegoś im brakuje? Czego? Może wytrwałości...A może pewnej agresywności, charak­terystycznej dla jastrzębi, ich totemu?
  0 komentarzy ›

- +
+14
14,10
-10
1 2 3 4 5 632 33 Następna